مقاله

 

 

تاریخ انتشار : 03.11.2017

علی خامنه ای : خراب کردن برجام، نهایت خباثت آمریکا است


 خامنه‌ای گفته است کوتاه آمدن در برابر آمریکایی‌ها، آنها را گستاخ می‌کند. علی خامنه‌ای، آمریکا را متهم کرده که برای خراب کردن نتیجه مذاکرات هسته‌ای، نهایت خباثت را به عمل می‌آورد.خامنه‌ای گفته است کوتاه آمدن در برابر آمریکایی‌ها، آنها را "جری و گستاخ" می‌کند. او خواهان "مقابله و ایستادگی" در برابر آمریکا شده است.


رهبر امروز پنجشنبه یازده آبان به مناسبت روز ۱۳ آبان که در ایران روز مبارزه با استکبار جهانی خوانده می‌شود با دانش‌آموزان و دانشجویان دیدار کرده است.خامنه‌ای گفته است نسل جوان برای رسیدن به نقطه مطلوب، "نیازمند شناخت دشمن اصلی و خبیث ملت ایران یعنی آمریکا است."
 

رهبر از افرادی که خواهان کوتاه آمدن برابر آمریکا هستند انتقاد کرده است.


رهبر گفته است فراموش نکردن آمریکا به عنوان دشمن اصلی، "شرط اصلی تداوم مسیر خوش عاقبت آینده ایران است."


رهبر گفته است دشمنان از روش‌هایی مانند ترویج فحشا، مواد مخدر و بازی‌های گمراه‌کننده رایانه‌ا‌ی برای انحراف نسل جوان استفاده می‌کنند.


او در عین حال خاطرنشان کرده دشمنی‌های زورگویان جهانی "تا کنون هیچ تاثیری نداشته و آنها نتوانسته‌اند هیچ غلطی بکنند."


رهبر همچنین به اظهارنظر دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا پیش از اعلام سیاست‌های جدید این کشور در قبال ایران واکنش نشان داده است.


آقای ترامپ ملت ایران را "یک ملت تروریست مانند معدودی دیگر" خوانده بود.
آقای خامنه‌ای این سخنان آقای ترامپ را "ابلهانه" خوانده و گفته است این حرف نشان می‌دهد "آمریکایی‌ها نه فقط با رهبری و دولت ایران دشمنند بلکه با اصل وجود ملتی که خستگی‌ناپذیر در مقابل آنها ایستاده، خصومت و کینه‌ورزی می‌کنند."


رهبر همچنین از افرادی که خواهان کوتاه آمدن برابر آمریکا هستند انتقاد کرده و گفته است تجربیات تاریخی از جمله ماجرای دکتر مصدق نشان می‌دهد آنها "حتی به کسانی که به آنها امید می‌بندند، رحم نمی‌کنند."


آقای خامنه‌ای گفت : آمریکایی‌ها حتی به امثال دکتر مصدق هم راضی نمی‌شوند، آنها "نوکر، توسری‌خور و سرسپرده" می‌خواهند تا "مثل دوران محمدرضا پهلوی بر کشور مهم و پرمنفعت ایران حکومت کنند."

bbc

 

_________________________________________________________

  Share

توجه کنید . نوشتن یک ایمیل واقعی الزامی است . درغیر این صورت پیام دریافت نمیشود.

: اسم
: ایمیل
پیام

 

مقاله ها   |    نظریات   |    اطلاعیه   |    گوناگون    |      طنز     |      پیوندها    |    تماس

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه تیف) مانع ندارد