مقاله

 

 

تاریخ انتشار : 25.08.2017

آمریکا: اجازه نمی‌ دهیم ونزوئلا سقوط کند...معاون رئیس جمهوری آمریکا متعهد شد واشنگتن اجازه ندهد ونزوئلا سقوط کند. او تأکید کرد چنین رویدادی سایر کشورهای منطقه را هم درگیر خواهد کرد.

به گزارش افکارنیوز، مایک پنس در مراسمی با حضور جامعه ونزوئلایی‌ها در میامی گفت: سقوط ونزوئلا زندگی تمامی کسانی را که در نیم کره غربی ساکن هستند به خطر می‌اندازد. ما نمی‌توانیم و اجازه نخواهیم داد چنین اتفاقی رخ دهد. ما همکاری با متحدان در منطقه آمریکای لاتین را ادامه می‌دهیم. آمریکا با تمام کسانی که جرأت می‌کنند این منطقه را تهدید کنند مقابله کرده و بر آن‌ها غالب می‌شود.

معاون رئیس جمهور آمریکا تأکید کرد: سقوط ونزوئلا موجب افزایش قاچاق مواد مخدر و تبعات مرگباری خواهد شد که آمریکا نمی‌تواند چنین مسئله‌ای را بپذیرد.

این سخنان پنس در بازگشت از تور آمریکای لاتین به کلمبیا، آرژانتین،‌ شیلی و پاناما مطرح شد. ونزوئلا جزو مسائل اصلی مورد بحث بود. این کشور مدت‌هاست درگیر هرج و مرج سیاسی و اقتصادی است که ثبات منطقه‌ای را تهدید می‌کند.

معاون رئیس جمهوری آمریکا در میامی برخلاف دونالد ترامپ صحبتی از گزینه نظامی علیه ونزوئلا مطرح نکرد.

او تأکید کرد که آمریکا به صورت یک جانبه تصمیم‌گیری نخواهد کرد.


رئیس سازمان سیا از حضور عوامل رژیم ایران و حزب‌الله لبنان در ونزوئلا خبر داده است. آمریکا گفته است که "ظهور دیکتاتوری" در ونزوئلا را تحمل نخواهد کرد.

به گزارش دویچه وله، مایک پومپئو، رئیس سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا)، در گفت‌وگو با شبکه فاکس نیوز مدعی فعالیت عوامل حکومت ایران و حزب‌الله لبنان در ونزوئلا شد.

پومپئو گفت: «ونزوئلا می‌تواند تبدیل به خطری بزرگ برای ایالات متحده شود. کوبایی‌ها آنجا هستند، روس‌ها، ایرانی‌ها و حزب‌الله لبنان آنجا هستند. وضعیت این کشور می‌تواند به خطری تبدیل شود که آمریکا باید آن را جدی بگیرد».

رئیس سیا گفت: «در این چند ماهی که در این کار هستم شاهد وضعیتی هستیم که مستمرا بدتر می‌شود. حاکمان ونزوئلا با کارهایی که وحشتناک و سرکوبگرانه است ،درد بیشتری را بر مردم این کشور تحمیل می‌کنند.

این سخنان در حالی بیان می‌شود که دونالد ترامپ روز ۱۱ اوت دولت ونزوئلا را به دخالت نظامی تهدید کرد.

از چند ماه پیش در ونزوئلا اعتراضاتی گسترده علیه نیکلاس مادورو، رئیس جمهوری این کشور، در جریان است. در جریان این اعتراضات ۱۲۰ نفر جان خود را از دست داده‌ و هزاران نفر بازداشت ‌شده‌اند. مخالفان مادورو، او را به تلاش برای برقراری دیکتاتوری در کشور متهم می‌کنند.

انتخابات مجلس مؤسسان ونزوئلا با هدف تغییر قانون اساسی، با اعتراضات بسیاری همراه بوده است. مخالفان هدف از تشکیل مجلس مؤسسان قانون اساسی را استقرار دیکتاتوری و نابودی دمکراسی در ونزوئلا دانسته‌اند.

هم‌زمان با ادعای پومپئو مبنی بر فعالیت‌ عوامل حکومت ایران و حزب‌الله لبنان در ونزوئلا و جدی بودن خطر ونزوئلا برای آمریکا، مایک پنس، معاون رئیس جمهوری ایالات متحده نیز از قرار گرفتن ونزوئلا "در مسیر دیکتاتوری" سخن گفت.

پنس در کلمبیا، نخستین ایستگاه سفرش به کشورهای آمریکای لاتین، گفت که ایالات متحده "ظهور دیکتاتوری" در ونزوئلا را تحمل نخواهد کرد.

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا نیز دو روز پیش از پنس گفته بود که استفاده از گزینه نظامی علیه ونزوئلا را منتفی نمی‌داند.

 

 

_________________________________________________________

  Share

توجه کنید . نوشتن یک ایمیل واقعی الزامی است . درغیر این صورت پیام دریافت نمیشود.

: اسم
: ایمیل
پیام

 

مقاله ها   |    نظریات   |    اطلاعیه   |    گوناگون    |      طنز     |      پیوندها    |    تماس

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه تیف) مانع ندارد