مقاله

 

 

تاریخ انتشار : 17.03.2017

بمباران یک مسجد در سوریه باعث مرگ دست‌کم ۴۲ نفر شدبمباران هوایی یک مسجد در مناطق در اختیار مخالفان حکومت سوریه باعث مرگ دست‌کم ۴۲ نفر شد.

دیدبان حقوق بشر سوریه گفته است که این حمله عصر روز پنج‌شنبه در یکی از دهکده‌هایی استان حلب در زمانی روی داده است که نمازگذاران برای نماز عصر در مسجد حضور داشتند. تعداد زخمی‌هایی‌های این حمله هم بیش از صد نفر اعلام شده است.

مشخص نیست که عامل این حمله هوایی کدامیک ازنیروهای حاضر در سوریه است.

در هفته‌های اخیر آتش بس فراگیری در نقاط مختلف سوریه به اجرا درآمده است، با این همه گزارش‌های مختلفی از نقض آن در مقاطع مختلف منتشر شده است.

حکومت اسلامی ایران، روسیه و ترکیه در پایان سومین دور از مذاکرات صلح سوریه در آستانه که بدون حضور گروه‌های مخالف بشار اسد برگزار شد، از الحاق رسمی حکومت اسلامی ایران به عنوان کشور «ضامن اجرای رژیم آتش‌بس» در سوریه استقبال کردند.

در همین حال وزیر خارجه حکومت اسلامی ایران در مصاحبه با شبکه المیادین گفت که ترکیه باید از رسیدن سلاح، پول و نیروهای جدید «به سازمان‌های تروریستی» در سوریه جلوگیری کند.

حکومت اسلامی ایران، روسیه و ترکیه روز چهارشنبه، ۲۵ اسفند، در پایان سومین دور از مذاکرات صلح سوریه در آستانه، پایتخت قزاقستان، جمع‌بندی گفت‌وگوهای خود را منتشر کردند که در آن از صدور بیانیه ایران مبنی بر الحاق رسمی به عنوان کشور «ضامن اجرای رژیم آتش‌بس» استقبال شده است.

حکومت اسلامی در حالی به عنوان «ضامن اجرای» آتش‌بس در سوریه معرفی می‌شود که کمتر از یک ماه پیش گروه‌های مخالف بشار اسد در نشست آستانه که روز جمعه، ۲۹ بهمن‌ماه، برگزار شد با حضور تهران در کمیسیون آتش‌بس سوریه مخالفت کردند.

رادیو فردا

 

 

________________________________________________________

  Share

توجه کنید . نوشتن یک ایمیل واقعی الزامی است . درغیر این صورت پیام دریافت نمیشود.

: اسم
: ایمیل
پیام

 

مقاله ها   |    نظریات   |    اطلاعیه   |    گوناگون    |      طنز     |      پیوندها    |    تماس

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه تیف) مانع ندارد