مقاله

 

 

محکومییت حمله جنایتکارانه با چراغ سبز دولت امریکا !
علی احمدی


بنا به اطلاعیه ایی از طرف مجاهدین صبح امروز زندانیان لیبرتی درعراق یا حملات موشکی و خمپاره ای هدف قرار گرفته اند که منجر به کشته شدن تاکنون شش زندانی و مجروح شدن بیش از 50 تن دیگر شده است . از نظر من این حمله هم مانند حملات گذشته با چراغ سبز دولت امریکا انجام شده است . هدف از چنین بازی خونینی با جان زندانیان هرچه که باشد این جنایت را توجیه نمیکند . حمله جنایتکارانه به زندانیان لیبرتی توسط هرجنایتکاری اعم از سیاسی و اجرائی محکوم است و مسئولییت اولیه با دولت امریکا است . این حمله و حملات گذشته با چراغ سبز دولت امریکا انجام شده و میشود . جدای از سیاستهای غلط رهبری مجاهدین که قابل نقد و سوال است ....اما این گونه وحشی گری ها اسمش جنایت است و این جنایت با هر توجیهی به شدت محکوم است .اسماعیل هوشیار. 09.02.2013

...................................................................

اسامی مجروحاناسامی و وضعیت ۱۰تن از مجروحان ِ دچار نقص عضو، به شرح زیر است:


۱-مهرداد بزازیان: سوختگی صورت، از دست دادن شنوایی، قطع سه انگشت دست راست ،احتمال نابینایی،
۲-حمید ربیع: فلج هر دو پا در اثر ترکش به نخاع و از دست دادن طحال به خاطر کثرت ترکشها،
۳- برات ربیعی: متلاشی شدن ساعد و عضلات و عروق دست چپ، شکستن استخوان نازک نی، دو ترکش در قفسه سینه در ناحیه ریه و زخم قرنیه چشم،
۴- عبدالله مُغَنّی: قطع شریان و عصب بازوی چپ و زخم عمیق در کتف و احتمال قطع دست،
۵- مرتضی هاشمی: قطع انگشتان پای چپ و اصابت ترکشها به سر و زانو،
۶- محمد بقایی: قطع عصب و عضله پای راست در بالای زانو
۷- ولید مَطوری: له شدگی عضلات بالای مچ پا و ترکش بزرگ در ران پای راست،
۸-عیسی اکبرزاده (از مجروحان شدید حملات ۶ و ۷ مرداد ۱۳۸۸ و ۱۹فروردین ۱۳۹۰): نابینایی چشم راست و اصابت ترکشها به پای چپ،
۹- منصور حداد (از مجروحان شدید حملات ۶ و ۷ مرداد ۱۳۸۸ ): شکستگی استخوانهای کف پا،
۱۰-ابراهیم کماری (از گروگانها و مجروحان حملات ۶ و ۷ مرداد ۱۳۸۸): اصابت ترکشها به شانه راست و پای چپ،

اسامی ۵۶ مجروح دیگر ، که مورد اصابت ترکشها در قسمتهای مختلف بدن قرار گرفته اند و از شکستگی سر یا دست و پا، پارگی و له شدگی اندامها و همچنین از عوارض نابینایی و ناشنوایی و موج گرفتگی و صدمات وارده به سر، رنج می برند، به شرح زیر است:


۱-رامین احسانی
۲-طاهر احمد خان بیگی
۳-محمد اخوان هاشمی
۴-حسن اشرفیان
۵-محمدعلی برایی
۶-حمید بهادری
۷-کیوان بهارستانی
۸-مصطفی بهشتی
۹-محسن ترکمن
۱۰-عبدالحسین تقوی
۱۱-ابوذر جواهریان
۱۲-عبدالله حائری
۱۳-خلیل احمد حسین زهی
۱۴-حسین حقگو
۱۵-فریبا خداپرستی
۱۶-حسین خرسند
۱۷-مرضیه داوودی
۱۸-محمود دهقان
۱۹-احمد رهبر
۲۰-عبدالرضا زبید
۲۱-ماشاءالله سعیدی
۲۲-سعید سلیمانی
۲۳-عبدالله شیخی
۲۴-حمید شیربند
۲۵-جواد صدیقی
۲۶-کاظم صمدی
۲۷-عیسی طاهر خانی
۲۸-مجتبی طایفه حسینلو
۲۹-محمد عزیزی
۳۰-سیدهادی علویان
۳۱-احمد فروغی
۳۲-اسماعیل قاسمی
۳۳-حسین قلی نکویی
۳۴-ابوالفضل قنادی
۳۵-موسی قنبری
۳۶-علی اشرف کریمی
۳۷-نادر کشمیری
۳۸-مجید محدثین
۳۹-محمد محسنی
۴۰-احمد محکمی
۴۱-محمدقاسم مطیعی
۴۲-حمید مکی
۴۳-معصومه ملک محمدی
۴۴-عسگر مومن زاده
۴۵-فرید مهدویه
۴۶-یدالله مهدیان
۴۷-مجید نبوی
۴۸-حسین نجمی
۴۹-غلامعلی نریمی
۵۰-محمد مهدی نظیفی
۵۱-رضا وجدانی
۵۲-احمد وفایی
۵۳-قادر ویسی
۵۴-سیدمرتضی هاشمی
۵۵-ولی یکتا پرست
۵۶-کامران یوسفی


مجروحان حمله جنایتکارانه موشکی و وکلا و خانواده های آنها، شکایتهای خود از مالکی و همچنین مارتین کوبلر را، به خاطر نقش تسهیل کننده و مجرمانه اش در جنایت علیه پناهندگان بیدفاع، در دادگاههای بین المللی مطرح خواهند کرد.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران
۲۴ بهمن ۱۳۹۱ ( ۱۲ فوریه ۲۰۱۳)


..............................................................اطلاعیه مجاهدینحمله به لیبرتی با دست کم ۳۵ موشک و خمپاره ۶ شهید و بیش از ۵۰ مجروح بجای گذاشت
شنبه، ۲۱ بهمن ۱۳۹۱ / ۰۹ فوریه ۲۰۱۳


خانم رجوی از رییس جمهور آمریکا و دبیرکل ملل متحد خواستار بازگرداندن فوری افراد به اشرف شد.

ساعت ۵ و ۴۵ دقیقه بامداد امروز به وقت محلی، کمپ لیبرتی مورد تهاجم موشکی و خمپاره ای قرار گرفت. تا کنون ۶تن از جمله یک زن شهید و بیش از ۵۰ تن مجروح شدند. حال مجروحان وخیم است و شمار شهدا ممکن است افزایش یابد. یکی از این ۶ تن دو ساعت بعد از حمله بدلیل تاخیر در انتقال به بیمارستان به شهادت رسید. اسامی شهیدان عبارتند از پوران نجفی، یحیی نظری، اکبر عزیزی، مصطفی خسروی، مهدی عابد و هادی شفیعی.


کمک رسانی و آمبولانس برای حمل مجروحان در ساعات اول وجود نداشت. ژنراتور کلینیک عراقی هم مورد اصابت واقع شده و برق آن قطع شده است و هیچ کارآیی ندارد. نخست وزیری عراق به نیروهای عراقی دستور داده بود که از انتقال مجروحان به بیمارستان توسط خودروهای معدودی که ساکنان از اشرف به لیبرتی برده اند جلوگیری کنند.
در طول یکسال گذشته برغم اصرار ساکنان و مراجعات مکرر به مقامات آمریکایی و ملل متحد، دولت عراق بیرحمانه از انتقال تجهیزات پزشکی ساکنان از اشرف به لیبرتی جلوگیری کرد.


لیبرتی در قلب یک منطقه نظامی قرار دارد که بدون هماهنگی با حکومت عراق، برای هیچکس قابل دسترسی نیست. ۸ کاروان ساکنان که در سال ۲۰۱۲ از اشرف به لیبرتی منتقل شدند، قبل از ورود به لیبرتی در ۷ نقطه متوقف و با انواع تجهیزات و یکان سگهای پلیسی بازرسی می شدند.


یکسال است که۳۱۰۰ ساکنان اشرف توسط دولت عراق از کمپ اشرف به این کمپ نیم کیلومتری که ۸۰ بار از اشرف کوچکتر است منتقل شده اند و در آن زندانی هستند. در این کمپ هیچگونه سرپناهی وجود ندارد و ساکنان در بنگالهایی که مانند قوطی کبریت در کنار هم چیده شده است بسر میبرند. در مارس گذشته وقتی لیبرتی برای نخستین بار هدف اصابت یک خمپاره قرار گرفت، شورای ملی مقاومت هشدار داد که این مکان از هیچ امنیتی برخوردار نیست. متعاقبا ماموران نخست وزیری عراق حتی دیوارهای سیمانی حفاظ بنگالها را هم برداشتند و اعتراضهای ساکنان به کوبلر و یونامی بجایی نرسید.


ساکنان و نمایندگان و وکلای آنها دیروز و پریروز نسبت به یک قتل عام دیگر توسط رژیم ایران و نیروهای عراقی هشدار دادند و برای چندمین بار از دبیرکل و مقامات آمریکایی خواهان بازگشت به اشرف شدند که دارای ساختمانهای سیمانی و سنگر و پناهگاههایی است که خودشان ساخته اند.


خانم رجوی از پرزیدنت اوباما و دبیرکل، کمیسر عالی امور پناهندگان و کمیسر عالی حقوق بشر ملل متحد خواست ۳۱۰۰ تن پناهندگان بی دفاع بخاطر حفظ جانشان از کمپ لیبرتی که مساحت آن ۸۰ برابر کوچکتر از اشرف است و فاقد هرگونه سرپناه می باشد بلادرنگ به اشرف منتقل شوند. دولت آمریکا و ملل متحد در قبال امنیت و سلامت این پناهندگان مسئولیت مستقیم دارند.

http://www.hambastegimeli.com/index.php?option=com_content&view=article&id=39455%3A-35-6-50-&catid=21%3A2010-01-17-21-49-36#.URX3SPLXqQ0.facebook

 
_______________________________________________________

  Share

توجه کنید . نوشتن یک ایمیل واقعی الزامی است . درغیر این صورت پیام دریافت نمیشود.

: اسم
: ایمیل
پیام

 

مقاله ها   |    نظریات   |    اطلاعیه   |    گوناگون    |      طنز     |      پیوندها    |    تماس

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه تیف) مانع ندارد