مقاله

 

 

تاریخ انتشار : 06.03.2017

 

انتخابات فرانسه !

اکونومیست : هزاران نفر از طرفداران حزب محافظه کار «جمهوریخواهان» فرانسه روز یکشنبه با فراخوان فرانسوا فیون، نامزد این حزب در انتخابات ریاست جمهوری، در یکی از میدانهای شهر پاریس (تروکادرو) جمع شدند تا حمایت خود را از او اعلام کنند.شمار شرکت کنندگان از سوی سازمان دهندگان این برنامه دویست هزار نفر و از سوی دیگر ناظران حدود چهل هزار نفر اعلام شده است.آقای فیون که پس از رسوایی پرداخت دستمزدهای بالا از منبع دارایی های عمومی به اعضای خانواده اش، بسیاری از طرفداران خود و از جمله حمایت برخی از چهره های مطرح حزبش را از دست داده است، در این گردهمایی گفت: «روزی که مقابل سیستم قضایی که هنوز امیدم را به آن از دست نداده ام بی گناه شناخته شوم، اگرچه تردیدهایی با توجه به اقداماتی که تاکنون انجام داده اند دارم، شاکیان من بسرعت از کارشان شرمنده خواهند شد.»


در بیش از دو ماه مانده به انتخابات ریاست‌جمهوری فرانسه، به‌نظر می‌رسد خانم لوپن از شانس کمی برای پیروزی در انتخابات برخوردار است. نظرسنجی‌ها بیانگر آن هستند که گرچه او در دور اول انتخابات پیروز می‌شود؛ اما در دور نهایی از رقیب اصلی خود شکست خواهد خورد. با این‌حال انتخابات ریاست‌ جمهوری فرانسه، انتخاباتی شگفت‌آور است که هر چیزی می‌تواند در آن اتفاق بیفتد. فرانسه که در گذشته جهان را به لرزه انداخته است، می‌تواند بار دیگر این کار را انجام دهد.

 

البته یکی از کسانی که شاید از پیروزی خانم لوپن خوشحال شود، ولادیمیر پوتین است. در این رابطه شاید این موضوع از روی تصادف نباشد که مارین لوپن وام‌های کلان از بانک‌های روسی دریافت کرده و در طرف مقابل سازمان وابسته به امانوئل مکرون مورد هجوم بیش از 4 هزار حمله سایبری قرار گرفته است.


پیروزی هر یک از دو کاندیدای محتمل در انتخابات فرانسه می‌تواند پیامدهای خاص خودش را داشته باشد. پیروزی امانوئل مکرون در این انتخابات، سندی بر محبوبیت لیبرالیسم در میان اروپایی‌ها خواهد بود. از طرفی، پیروزی خانم لوپن در انتخابات، فرانسه را به کشوری ضعیف، منزوی و پلید تبدیل خواهد کرد. اگر مارین لوپن بخواهد فرانسه را از اتحادیه اروپا بیرون بکشد، این اقدام او آغاز‌گر بحران مالی خواهد بود و اتحادیه‌ای را که با تمام کاستی‌هایش 6 دهه برای مردم اروپا صلح و رفاه به همراه آورد به ورطه نابودی می‌کشاند.


 

________________________________________________________

  Share

توجه کنید . نوشتن یک ایمیل واقعی الزامی است . درغیر این صورت پیام دریافت نمیشود.

: اسم
: ایمیل
پیام

 

مقاله ها   |    نظریات   |    اطلاعیه   |    گوناگون    |      طنز     |      پیوندها    |    تماس

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه تیف) مانع ندارد