مقاله

 

 

 

دفتر صدارت عظمای جمهوری فدرال آلمان ،

 

خانم دکتر آنجلا مرکل ، صدر اعظم محترم جمهوری فدرال آلمان

 

با سلام و احترام ،

ما بخشی از اپوزیسیون دمکرات و سکولار ایران  که بیش از سه دهه است برای آزادی و دمکراسی در ایران، با استبداد از هر نوع و تبعیض و بی عدالتی مبارزه ای مسالمت آمیز ولی بسیار دشوار و پیچیده ای را به پیش می بریم، از اظهارات شما در بخش خبری تلویزیون آلمان ، کانال آ.ار.د. ـ بسیار نگران و متاسف شدیم.

شما در پاسخ به سوال مجری برنامه خبر آ.ار.د.  جمعه 5 دسامبر 2012 مبنی بر اینکه چرا به دیکتاتور های عرب اسلحه می فروشید؟ گفتید که : بخاطر تهدید خیلی خیلی زیاد ایران!!

این پاسخ شما چند روز قبل از سفر آقای نتانیاهو ، نخست وزیر اسرائیل به آلمان، خاطره تلخ فروش تسلیحات شیمیائی از سوی آلمان به صدام حسین، دیکتاتورعراق را زنده می کند. در اثر استفاده صدام حسین از سلاح های شیمیائی آلمانی هزاران نفر از مردم عراق و ایران به شکل دردناک و فاجعه باری کشته شدند و هزاران مجروع شیمیائی نیز دهها سال است که  معلول شده ، با رنج و درد های سخت زندگی می کنند.

فروش روزافزون تسلیحاتی نظامی آلمانی به منطقه خاورمیانه و نزدیک و حضور نظامیان آلمانی در این مناطق، همراه با حضور عظیم نظامی دیگر کشورهای فرامنطقه ای و تبدیل منطقه خلیج فارس به انبار بزرگ تسلیحاتی به حساب هرچه بیشتر دلارهای نفتی ، نه تنها به هیچ وجه کمکی به روابط پایدار صلح طلبانه و دوستانه در بین کشور های منطقه نمی کند، بلکه روند دمکراتیزه شدن کشور های این منطقه را نیز بسیار کند می کند و چه بسا از بین می برد.

هدیه و یا فروش سلاح های تهاجمی و بشدت مخرب ،همچون زیر دریائی های توانا به حمل بمب های اتمی و تانک و نفربرهای پیشرفته به اسرائیل و دیکتاتورهای عرب ، البته سود سرشاری برای مجتمع های بزرگ تسلیحاتی آلمان به همراه دارد، ولی نگرانی وخشم مردم منطقه را نیز نسبت به مداخله نظامی بیگانگان در پی خواهد آورد.

ما هم با استفاده از چند کپسول گاز برای عمل تروریستی در راه آهن شهر بن با هدف کشتار مردم آلمان و هم با فروش و انبار هزاران بمب و موشک با هدف کشتارمردم خاورمیانه مخالفیم. ولی در تعجبیم که چگونه است که رسانه های آلمان مساله یافتن بمب دستی درراه آهن بن را به تمام و کمال بازتاب می دهند ،اما نسبت به  فروش و انبار هزاران بمب و موشک با قدرت تخریبی بسیار زیاد و با هدف کشتار جمعی در منطقه، عکس العملی نشان نمیدهند و حتی این امر مورد دفاع صدر اعظم آلمان نیز قرار می گیرد؟

اپوزیسیون دمکرات ایران بطور عمومی با هرگونه تهدید حمله نظامی به ایران به هر بهانه مخالف است و آنرا در راستای تحکیم استبداد مذهبی در ایران و رژیم های دیکتاتوری در منطقه خاور میانه و نزدیک ارزیابی می کند.

ما بعنوان بخشی از اپوزیسیون دمکرات و سکولار ایران از شما می خواهیم به فروش سلاح به کشورهای منطقه خاور میانه و نزدیک و حضور نظامی، پایان دهید. این بر عهده مردم منطقه هست که سرنوشت خود را دردست گیرند و یکبار برای همیشه به عمر رژیمهای مستبد مانند رژیم ایران پایان دهند.

با احترام

همبستگی جمهوری خواهان ملی برای استقرار و استمرار آزادی و دمکراسی در ایران

آذر ماه 1391 برابر با دسامبر 2012

 
_______________________________________________________

  Share

توجه کنید . نوشتن یک ایمیل واقعی الزامی است . درغیر این صورت پیام دریافت نمیشود.

: اسم
: ایمیل
پیام

 

مقاله ها   |    نظریات   |    اطلاعیه   |    گوناگون    |      طنز     |      پیوندها    |    تماس

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه تیف) مانع ندارد