مقاله

 

 

تاریخ انتشار :  03.05.2017


یونسکو: نوع حاکمیت اسراییل بر بیت المقدس «اشغالی» استکشورهای عضو کمیته اجرایی یونسکو با رای اکثریت، اسراییل را به نقض موازین بین المللی در بیت المقدس محکوم کردند.

سازمان علمی، فرهنگی و تربیتی ملل متحد بار دیگر تاکید کرد که بیت المقدس اشغال شده است و حاکمیت دولت اسراییل در این شهر را زیر سوال برد.

در رای گیری به این قطعنامه ۲۲ کشور عضو اجرایی یونسکو رای به محکومیت دولت اسراییل داده و ده کشور رای منفی دادند.

به جز ایالات متحده، نمایندگان کشورهای مخالف از جمله ایتالیا علام کردند که رای منفی آنها نه در تایید موضع دولت اسراییل بلکه به این دلیل است که فکر می کنند تصویب یک قطعنامه در یونسکو علیه یک دولت عملی سیاسی است و ربطی به کارکرد واقعی یونسکو ندارد.

یونسکو سال گذشته نیز در قطعنامه‌ای مشابه دولت اسراییل را به نقض قوانین بین المللی در بیت المقدس محکوم کرده بود.


دولت نتانیاهو در ماههای اخیر تلاش زیادی کرده بود تا این قطعنامه دوباره رای نیاورد اما در نهایت کشورهای عضو در مقر این سازمان در پاریس قطعنامه سال گذشته را تایید کردند.

سازمان علمی، فرهنگی و تربیتی ملل متحد همچنبن اسراییل را به واسطه عملیات حفاری در بیت المقدس شرقی و در محدوده شهر قدیمی مورد انتقاد قرار داده و آنرا خلاف موازین بین المللی دانست.

بنیامین نتانیاهو در اولین واکنش به این قطعنامه تصویب آنرا کاملا پوچ و بی معنی دانست.


یورونیوز

.......................................................

 

حماس اخیرا سند جدیدی منتشر کرد که راه به رسمییت شناحتن اسرائیل را هموار میکند . لحن اين سند با گذشته تفاوت مي‌كند؛ در آن براي نخستين‌بار نامي از اخوان‌المسلمين برده نشده و مهم‌تر از همه، مرزهاي1967 ميان ایرائیل و فلسطين را به رسميت شناخته شده است.

 

_______________________________________________________

  Share

توجه کنید . نوشتن یک ایمیل واقعی الزامی است . درغیر این صورت پیام دریافت نمیشود.

: اسم
: ایمیل
پیام

 

مقاله ها   |    نظریات   |    اطلاعیه   |    گوناگون    |      طنز     |      پیوندها    |    تماس

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه تیف) مانع ندارد