مقاله

 

 

تاریخ انتشار : 06.07.2017

حدود نیم قرن پیش !

 hoshyaresmaeil2017@hotmail.com
حدود نیم قرن پیش زنده یاد منصور حکمت سلسله مطالبی داشت که بخشی از آن مربوط به سازمان مجاهدین بود ....روياهاى ممنوع مجاهد چرا دولت مجاهدينى غيرممکن است؟ مجموعه آثار منصور حکمت جلد هشتم صفحات ١٨٧ تا ٢٠٠
 


این روزها عده ای از خواص به صورت گله ای دست به دامن روح منصور حکمت شده اند و بعد از میتینگ مجاهدین مطلب مذبور را هی باز نشر میدهند . من شخصا مطلب را بارها منتشر کردم و با آن موافقم . فقط در شرایط کنونی نکاتی تکمیلی به آن بیافزایم تا روح افزا شوید .

 بحث منصور حکمت در زمان خودش درست بود شرایط فعلی با نیم قرن پیش اساسا قابل مقایسه نیست . حدود نیم قرن پیش شکاف بین شرق و غرب در حال بسته شدن بود شوروی سابق در مسیر استحاله زمین خورد . آن زمان مجاهدین رسما مدعی بودند که قانون دیالکتیک با دنیای تک قطبی در تضاد است و ما مجاهدین جای شوروی را در مقابل بورژوازی خواهیم گرفت !!!! همان زمان هم این تئوری به طنز میمانست . چون تمامی مولفه های موجود سیاسی ساکنان یک کلوپ هستند و تفاوتی اگر هست فقط در اندازه و قدرت آنهاست . نسخه جدید و متفاوت و متضاد " اقتصادی تنها حرف جدی " است . نیروی مدعی از چه ادبیاتی استفاده میکند ، بقیه را چطور میبیند ... مهم نیست . فقط باید تابع یک نسخه اقتصادی واحد بورژوازی باشد . بعد از این یا به جز این ، تمام دعوا برسر سهم خواهی از قدرت سیاسی خواهد بود .

 

 

شما فرض کن همین مجاهدین مرتجع .... امروزبا صاعقه ای نابود میشوند ! از فردا همه چیز بهتر یا مرتبتر نمیشود بلکه بدتر وخر تو خرتر میشود . از فردا احزاب کمونیستی و بقایای سلطنت و بقیه مدعیان موجود وارد فاز جدیدی ازجدالهای کودکانه بر سر قدرت یا سهم خواهی از قدرت سیاسی خواهند شد . برای من بلوغ سیاسی هر نیرو یا فردی به حرف مفت و مشتی تئوری نیست . در یک کلام تمام سیخ و سمبهای فعلی از حسادت است . فقط حسودان آدرس را اشتباه رفته اند . از میتینگ مجاهدین نگران شده اید .... باید به کاخ سفید اعتراض کنید که برایشان جا باز کرده است . اگر هم به هردلیلی نمیخواهید یا نمیتوانید به کاخ سفید اعتراض کنید پس لطفا خفه.....

 
حالا دیگر شرایط گذشته وجود ندارد و تهدید ( دولت مجاهدینی ) مثل زمان صدام نیست . شکاف بین شرق و غرب بسته شد .... و کره زمین در چمبره سیاسی غرب گرفتار است . حالا صاحب اصلی تمام زمین سیاست و خاورمیانه عمو سام است و این گنده لات برنامه هایش و تجربه اش جامع تر از ذهنهای سیاسی علیل موجود است . سازمان مجاهدین از نظر احتماعی و یا پایگاه اجتماعی حرفی برای گفتن ندارد . بقیه نیروهای موجود هم به همین منوال چیزی برای گفتن ندارند و این طبیعی است . گسست اجتماعی و دور بودن از جامعه اصلی ترین دلیل این بیگانگی عمومی است. قدرت سیاسی اما هنوز دلیل اصلی نزاعهای گروهی است. مجاهدین خلق یکی ازبزرگترین نیروهای موجود وجدی زمین سیاست است که کارت بازی اصلی غرب محسوب میشود . واکنشهای حسودانه چپ و راست را نمیدانم چرا روی کارت بازی است و نه کارگردان ؟

 

 

خانم ها و آقایان شما به کاخ سفید اعتراض کنید که در زمین سیاسی مجاهدین را جدی میگیرد و به بقیه محل سگ نمیگذارد ! سازمان مجاهدین ( بد یا خوب یا متوسط ) واقعییتی هستند که با حسادت و لجبازی دیگران جایشان و وزنشان تغییری نمیکند و بقیه هم بهتر جای خودشان را پیدا کنند ، با حذف فرضی مجاهدین از صحنه سیاسی هر خرمگسی همینطوری اوج نمیگیرد .


 


پاراگراف آخر از مطلب علیرضا نوری زاده : جشن مجاهدین خلق درپاریس زمانی بعد ملی داشت که به جای چند سیاستمدار زهواردر رفته پولکی آمریکائی و اروپائی ، تعدادی زهوار دررفته وطنی مثل شاهزاده رضا پهلوی ، کاک عبدالله مهتدی، کاک مصطفی هجری ، مهندس حسن شریعتمداری ، محسن سازگارا ، شیرین عبادی ، مهدی خانبابا تهرانی، دکتر هدایت الله متین دفتری ،جواد خادم ، فرخ نگهدار ، نمایندگان جنبش سبز ، خانم انوشه انصاری، یاسین اهوازی ورمضان شریفی ، رضا حسین بروهوشنگ کردستانی، دکتر حسین لاجوردی ومهدی جلالی تهرانی، مهشید امیرشاهی ، جمشید اسدی و احمد رأفت ، نوشابه امیری و علیرضا میبدی .... نشسته بودند !
 

 

http://news.gooya.com/2017/07/post-5154.php

 

 

 اسماعیل هوشیار
05.07.2017

 

_________________________________________________________

  Share

توجه کنید . نوشتن یک ایمیل واقعی الزامی است . درغیر این صورت پیام دریافت نمیشود.

: اسم
: ایمیل
پیام

 

مقاله ها   |    نظریات   |    اطلاعیه   |    گوناگون    |      طنز     |      پیوندها    |    تماس

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه تیف) مانع ندارد