مقاله

 

 

تاریخ انتشار : 27.03.2017

کشتار در موصل


بمباران هوایی اخیر نیروهای ائتلاف به رهبری آمریکا در محله "موصل الجدیده" در غرب موصل به کشتار نزدیک به پانصد نفر و تعداد بسیار بیشتری زخمی از مردم عادی این شهر منجر شده است.

همانهایی که داعش را برای بازیهای سیاسی خودشان ساختند و به جان مردم منطقه و عراق و موصل انداختند، چند ماه است بازی جنگ برای بیرون راندن داعش را از موصل به عهده گرفته اند.


همزمان ارتش آمریکا ضمن تایید کشته شدن غیرنظامیان در حمله هوایی جنگنده های ائتلاف در غرب موصل، اعلام کرده در مورد چگونگی این کشتار تحقیق می کند. مقام های ستاد فرماندهی ائتلاف ضد داعش می گویند، حملات هوایی هفدهم مارس به درخواست دولت عراق انجام گرفته است.

 آنچه اخیرا در غرب موصل و محله "موصل الجدیده" اتفاق افتاد، نمونه بارز تروریسم دولتی است که بارها و بارها توسط ارتش قدرتهای بزرگ جهانی مثل آمریکا و روسیه و متحدانشان در سوریه و افغانستان و یمن علیه مردم عادی بکار گرفته شده است.

مقام های عراقی ضمن تائید خبر کشته شدن غیرنظامیان می گویند، از زمان آغاز عملیات نظامی در غرب موصل، بیش از ۲۰۰ هزار نفر از ساکنان این مناطق آواره شده اند.


به گزارش سازمان ملل متحد، دستکم ۶۰۰ هزار غیرنظامی همچنان در غرب موصل ساکن هستند که ۴۰۰ هزار نفر از آنها در بخش قدیمی شهر گرفتار شده اند.
 

سایت تیف

 

________________________________________________________

  Share

توجه کنید . نوشتن یک ایمیل واقعی الزامی است . درغیر این صورت پیام دریافت نمیشود.

: اسم
: ایمیل
پیام

 

مقاله ها   |    نظریات   |    اطلاعیه   |    گوناگون    |      طنز     |      پیوندها    |    تماس

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه تیف) مانع ندارد