مقاله

 

 

 

 

حمله پلیس عراق به نیروهای مجاهدین در اشرف محکوم است .

 

خبر یورش نیروهای پلیس عراق به قرارگاه اشرف را امروز ششم مرداد 1388 شنیدم و تصاویر آن را هم دیدم .قبل از اینکه وارد هر گونه تحلیل یا نظری بشوم به عنوان یک انسان مسئول و منتقد هر گونه ضرب و شتم و اعمال فشار از طرف نیروی عراقی تحت امر دولت آمریکا ، به نیروهای سازمان مجاهدین را تحت هر عنوان و به هر شکلی قاطعانه و به شدت محکوم میکنم و محکوم باید کرد .

 

و اما داستان یا سناریو چیست ؟

چند روز قبل مسعود رجوی در نشستی با همین نیروهای خودش در قرارگاه اشرف ، اعلام کرد : که مجاهدین و هوادارانشان تحت شرایطی مشخص حاضرند به ایران بروند و به هواداران هم گفت که بروند از سفارتخانه های رژیم اسلامی ایران پاسپورت قانونی و رسمی بگیرند ! روز قبل هم یعنی در 27 جولای 2009 مریم رجوی در ایتالیا بیانیه ایی به اسم شورا داد و همان حرفهای مسعود رجوی را مدون و اعلام کرد .

خامنه ایی از سر جهالت و بی خبری و حماقت خودش با یک مهندسی احمقانه سر داستان انتخابات ، خودش به انفجار خشم مردم ایران کبریت زد . یعنی به زبان ساده تر خامنه ایی خودش به خودش شلیک کرد !

اما این یکی ولی فقیه که در سایه است ( رهبر عقیدتی ) هم آگاه است و هم میداند چه میکند . سناریوی این یکی چه بهتر باشد و چه بدتر از ولی فقیه حاکم.....! تنها فرقش این است که ولی فقیه در سایه ( رهبر عقیدتی ) به دلیل اشتباهات استراتژیک و پروسه غلطی که تا به امروز طی کرده ، هیچ حق انتخابی ندارد . در واقع آگاهانه به بدترین مسیر ممکن وارد شده و ناچار است تا ته دره برود .قیمتش را هم البته که آن نیروی زندانی در اشرف و نیروی بدنه باید بدهد !

اگر جز این بود نیازی به نشستها و بیانیه های آن چنانی نبود . اگر واقعا آنطور که مسعود رجوی در نشست فریاد میزد که : ما پشه هم نیستیم....ما هیچی نیستیم.....ما هیچی نمیخوایم.....جایمان در خاوران است....و از این حرفها....! بفرمائید ...این گوی و این میدان ! از همین پاریس شروع کنید و ار خودتان ! اتوبوس بگیرید رئیس جمهور و شورایی و چریکهای 60 ساله ایی که برای بقیه تجویز میکردند عمر چریک فقط 6 ماه است ...سوار شوند و بروند....دیگر نه بلوغ انقلاب ایدئولوژیک موضوعییت دارد و نه آن ساختار بیمارگونه سیاسی و عقیدتی....! هر چند سالهاست که دیگر موضوعییت ندارد !

اما چنین اتفاقی نمیافتد !

اعضای مجاهدین در قرارگاه اشرف زندانیانی هستند که از نظر فکری و فیزیکی هیچ حق انتخابی ندارند . و ظاهر قضایا نشان میدهد که همه باید به ایران فرستاده شوند . این سناریو محصول مشترکی است که همه بر سر آن توافق و رضایت دارند . رئیس اصلی همه اینها هم دولت آمریکا است . مسئولییت این زندانیان هم قبل از هر کس و ابتدا با دولت آمریکاست و بعد رهبر عقیدتی و بقیه .

حتی اگر شرایط جامعه ایران امروز اینطور نبود یعنی قیامی نبود باز هم این سناریوی مشترک مبنایش همین بود که زندانیان اشرف به ایران فرستاده شوند . اما حالا با این وضعییت جامعه ایران این سناریو را راحتر و مقبولتر میشود به خورد دیگران از جمله زندانیان اشرف داد !

مسعود رجوی در نشست گفت : باید برویم ایران و قیام مردم را سازماندهی کنیم!

مسعود رجوی در نشست گفت : که تمامی این اتفاقات و هر اتفاقی تا به حال افتاده است به خاطر حضور و بودن ماست.....و خلاصه انبوهی از این حرفها و نشستهایی که حداقل ما که زمانی آنجا بودیم میدانیم یعنی چه و چرا ؟!

تعدادی از نیروهای مجاهدین در یورش وحشیانه پلیس عراق زخمی و مجروح شدند . در اخبارشان هم گفتند : این نشان میدهد که ما با قیام مردم ایران پیوند داریم !

راستش از شما چه پنهان ، در طول قیام مردم ایران تا به امروز ، من بارها با دیدن تصاویر و خبرها اشگم درآمد و قلبم فشرده شد . اما این تصاویر و زخمیهای مجاهدین در عراق و نحوه خبر رسانی و تبلیغاتشان فقط زهر خندی را بر لبانم نشاند زهر خندی به روی ولی فقیه در سایه !

نه اینکه فکر کنید از زخمی شدن حتی یک نفر از نیروی مجاهد ناراحت نمیشوم ، اتفاقا بیشتر دلم میگیرد .... زهر خندم از این بابت است که چطور رهبر عقیدتی گالیور وار میخواهد روغن ریخته را نذر اما زاده کند !! به این میگن نر گدا جنگی !

یورش پلیس عراقی و زخمی شدن نیروهای مجاهدین زشت است ، بد است و محکوم است . اما باور کنید این موضوع هیچ ربطی به قیام مردم ایران ندارد. برای فهم عنصر اجتماعی باید حداقل پیوند را با عنصر اجتماعی در تنظیم رابطه حفظ کرد که نکردند  دلیلش هم کاملا ایدئواوژیک است ! آنان که برای خود سهمی نمیخواستند برای پیوند خوردن با عنصر اجتماعی هیچ نیازی به هیچ پیش شرط و شروطی وتضمینهای دیگری قاعدتا نباید داشته باشند ! مگر مثل همیشه قیمت را از پائین و از جان و مال و زندگی دیگران بدهند ! در چنین دستگاه و اندیشه ایی هر گونه شعاری و شرط و شروطی بوی فریبی تازه را میدهد !

اگر روزی همه مجاهدین سر از ایران در آوردند باز هم به سراغ عنصر اجتماعی نخواهند رفت چنین ظرفییتی در اندیشه اسلام انقلابی نیست . ولی زمینه های چانه زنی از بالا را از همین حالا آماده کرده اند ! حمایت از موسوی...پیام به خبرگان.....پیام به منتظری....

مطمئن باشید عنصر اجتماعی برای ولی فقیه در سایه ، همانقدر تره خرد میکند که برای ولی فقیه در حاکمییت !

یاد روزگاری افتادم که همین رهبری مجاهدین از دست بنی صدر عصبانی شده بود که تو چرا برای خمینی نامه نوشته ایی و گفته ایی : بزرگی از سر گیرید ؟!

تاریخ راجع به تمامی وقایع قضاوت خودش را خواهد کرد اما نامه به خمینی خودش یک سقف است چون خود خمینی پدیده و سقف عجیب و منحصر به فردی بود . این حاکمان امروزی که دیگر پشم خمینی هم نیستند و چقدر زشت است که آدم مجبور شود برای این پشمینه ها به زبانی دیگر و ادبیاتی متفاوت بنویسد تا بزرگی از سر گیرند !

فقط فرموش نکنید که بر سر این سناریوی زندانیان قرارگاه اشرف ، چیزی به اسم دولت عراق نه موضوعییت دارد و نه در حساب است . دولت عراق بدون اجازه آمریکا آب هم نمیتواند بخورد ، چه برسد به حمله و زخمی کردن و داغ کردن تنور مظلوم نمایی رهبر عقیدتی !

از ما گفتن.... یه وقت رئیس جمهور اونجا فکر نکنه کسی حالیش نیست !

 

اسماعیل هوشیار

ششم مرداد 1388

ژنو

مقاله ها   |    نظریات   |    اطلاعیه   |    گوناگون    |      طنز     |      پیوندها    |    تماس

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه تیف) مانع ندارد