مقاله

 

 

تاریخ انتشار :  05.05.2017

اولین سفر ترامپ به منطقه برای خوردن کباب کوبیده


به گزارش خبرگزاری فرانسه، کاخ سفید واشنگتن روز پنج شنبه اعلام کرد: دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا بزودی در نخستین سفر خارجی خود به اسرائیل و عربستان خواهد رفت.سفر ترامپ به خاورمیانه و نیز دیدار از بروکسل پایتخت بلژیک برای شرکت در نشست ناتو و همچنین نشست گروه هفت در ایتالیا که در اواخر مه انجام خواهد شد، نشان می دهد وی به دنبال تقویت ائتلاف با متحدان آمریکا است.

رئیس جمهور آمریکا گفته در دیدار از عربستان سعودی مبنای جدیدی را برای مبارزه با تروریسم بنا خواهد کرد.

در همین حال یک مقام کاخ سفید هدف از سفر رئیس جمهور آمریکا به منطقه را از جمله هماهنگی در مقابله با داعش و رژیم تهران عنوان کرده است.

کاخ سفید روز پنج شنبه اعلام کرد که سفر آقای ترامپ با حضور در عربستان سعودی و دیدار با مقام‌های این کشور و برخی رهبران عرب دیگر آغاز خواهد شد. زمان دقیق این سفر اعلام نشده اما گفته شده است که پس از سفر به عربستان سعودی و اسرائیل، دونالد ترامپ روز ۲۴ می (۳ خرداد) در واتیکان با پاپ فرانسیس، رهبر کاتولیک‌های جهان دیدار خواهد کرد.
 


رئیس جمهوری آمریکا قرار است یک روز پس از دیدار با پاپ، در نشست رهبران ناتو در بروکسل شرکت کند و پس از آن در نشست دو روزه رهبران هفت کشور صنعتی جهان، معروف به گروه جی ۷ در شهر سیسیلی ایتالیا حاضر خواهد شد.

 


 

_______________________________________________________

  Share

توجه کنید . نوشتن یک ایمیل واقعی الزامی است . درغیر این صورت پیام دریافت نمیشود.

: اسم
: ایمیل
پیام

 

مقاله ها   |    نظریات   |    اطلاعیه   |    گوناگون    |      طنز     |      پیوندها    |    تماس

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه تیف) مانع ندارد