مقاله

 

 

تاریخ انتشار : 07.11.2017


کاریکاتور‌ «شارلی اِبدو» از اسلام شناس سوئیسی جنجال آفرین شدبه دنبال تهدیدات صورت گرفته علیه هفته نامه «شارلی اِبدو» در فرانسه دادستانی پاریس تحقیق قضایی در این مورد را آغاز کرد.

هفته نامه «شارلی اِبدو» به دنبال انتشار کاریکاتوری از طارق رمضان، اسلام شناس سوئیسی که متهم به تجاوز جنسی شده، تهدیداتی مرگبار دریافت کرده است.

در کاریکاتور «شارلی اِبدو» طارق رمضان در حالی که آلت جنسی اش در حالت نعوظ قرار دارد، در برابر اتهام ارتکاب تجاوز جنسی مدعی می شود که خود وی رکن ششم اسلام است.

به دنبال انتشار این کاریکاتور تهدیدات بسیاری در شبکه های اجتماعی علیه «شارلی اِبدو» صورت گرفت، تهدیداتی که باعث شد تا دادستانی پاریس تحقیق برای «تهدید نوشتاری به مرگ» و «تشویق عمومی به اقدامی تروریستی» را آغاز کند.

دفتر هفته نامه فکاهی «شارلی اِبدو» در ژانویه سال ۲۰۱۵ میلادی مورد حمله ای مسلحانه قرار گرفت. گروهی از اعضای تحریریه این هفته نامه در آن حمله جان خود را از دست دادند.

بیشتر بخوانید: فرانسه در سوگ کاریکاتوریستهای مشهور خود

مدیر مسئول هفته نامه «شارلی اِبدو» روز دوشنبه در مصاحبه با یک رادیوی فرانسوی تاکید کرد که تهدیدات علیه این نشریه «هرگز» متوقف نشده بود. وی تاکید کرد: «بر مبنایی اصولی، تهدیدات را جدی می گیریم و شکایت می کنیم.»

طارق رمضان به دنبال موج اخیر افشاگری های زنان علیه برخی مردان بانفوذ، از سوی دو زن متهم به تجاوز جنسی شده است. علاوه بر این در روزهای اخیر چهار تَن از شاگردان طارق رمضان در دهه های ۱۹۸۰ و ۱۹۹۰ میلادی در گفتگو با نشریه ای سوئیسی مدعی شده اند که از سوی طارق رمضان مورد اذیت و آزار جنسی قرار گرفته اند و با او روابط جنسی داشته اند.

Euronews
 


یک میلیون و ۲۵۰ هزار نفر در سودان جنوبی در معرض قحطی هستند


بر اساس گزارشی از ساز مان ملل متحد، در منطقه جنگ زده سودان جنوبی، یک میلیون و دویست و پنجاه هزار نفر در معرض قحطی هستند. این تعداد از سال گذشته دو برابر شده است.

دولت سودان جنوبی و سازمان های خیریه هشدار داده اند این کشور ممکن است در سال ۲۰۱۸ دوباره با قحطی و خشکسالی روبرو شود.

کیتی ریچاردف از سازمانی که در انجام تحقیق در مورد سودان جنوبی شرکت داشته گفت: «خلا شدید مواد غذایی مورد نیاز همه ما را باید به شدت نگران کند. نگران بدترین نوع قحطی و سوء تغذیه در سودان جنوبی در سال ۲۰۱۸.»

سازمان های امدادی و خیریه جنگ و درگیری در سودان جنوبی که وارد پنجمین سال شده و تا کنون بیش از ۵۰ هزار نفر را کشته مسئول این قحطی می دانند.

سال گذشته دولت جوانترین کشور جهان و سازمان های امدادی در دو منطقه سودان جنوبی اعلام قحطی کردند.

 

voa


 

 

_________________________________________________________

  Share

توجه کنید . نوشتن یک ایمیل واقعی الزامی است . درغیر این صورت پیام دریافت نمیشود.

: اسم
: ایمیل
پیام

 

مقاله ها   |    نظریات   |    اطلاعیه   |    گوناگون    |      طنز     |      پیوندها    |    تماس

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه تیف) مانع ندارد