مقاله

 

 

تاریخ انتشار :15.05.2017

ترور مدیر تلویزیون جم و پیدایش دوشبکه تلویزیونی تازه در لندن


فرامرز دادرس،کارشناس اطلاعاتی


هم زمان با ترور سعید کریمیان مدیر و مالک شبکه جم تی وی، قرار است دو شبکه تازه فارسی زبان در لندن گشایش یابند. ایران اینترنشنال نام شبکه ای است که از چند ماهواره معروف بطور هم زمان پخش خواهد شد. گفته می شود برای راه اندازی این شبکه فارسی زبان که پیش از آغاز کار به سی ان ان فارسی شهرت یافته است پنجاه میلیون دلار بودجه درنظر گرفته شده است.

در این شبکه شماری از ایرانیان سرشناس که پیشینه خدمت در شبکه های صدای آمریکا، بی بی سی، من و تو و… دارند مشغول بکار می باشند. از این شبکه به عنوان رقیبی تازه برای بی بی سی، من و تو و صدای آمریکا نام برده می شود. همه کارکنان این شبکه جدید از اصلاح طلبان حکومت اسلامی می باشند.


روشن نیست چرا در تبلیغات غیر مستقیم این شبکه، از شبکه جم که مدیرش دو هفته پیش در شهر استانبول ترور شد به عنوان رقیب نامی برده نشده است. گویا تبلیغاتچی های ایران اینترنشنال پس از کشته شدن سعید کریمیان، دیگر جم تی وی را رقیب خود بشمار نمی آورند !
بیان، نام شبکه فارسی زبان دیگری می باشد که قرار است تا دوهفته دیگر از لندن پخش شود. بیان نام کتاب مقدس بابی ها است و یک رسانه امارات متحده عربی نیز نام؛ ال بیان! دارد.

چند روز پیش نیز بخش فارسی صدای اسرائیل تعطیل شد. بسته شدن بخش فارسی صدای اسرائیل باعث شد تا شماری از رادیو تلویزیون های فارسی زبان که از کالیفرنیا بسوی ایران پخش می شدند با کمبود بودجه روبرو شوند. رادیو اسرائیل برای رله کردن برنامه های خود ماهانه مبالغی میان ششصد تا هزار و پانصد دلار به برخی از رادیو تلویزیون های لوس آنجلسی می پرداخت.


دو شبکه جم تی وی و من تو از پربیننده ترین شبکه های فارسی زبان می باشند که توانسته اند بی بی سی و صدای آمریکا را پشت سر بگذارند. چند ماه پیش بخش فارسی شبکه تلویزیونی یورو نیوز بسته شد.


ترور سعید کریمیان مدیر و مالک جم تی وی می تواند به بسته شدن شبکه جم تی وی بیانجامد و راه را برای شبکه های جدید لندنی هموار نماید.


پانزدهم می ۲۰۱۷

 

_______________________________________________________

  Share

توجه کنید . نوشتن یک ایمیل واقعی الزامی است . درغیر این صورت پیام دریافت نمیشود.

: اسم
: ایمیل
پیام

 

مقاله ها   |    نظریات   |    اطلاعیه   |    گوناگون    |      طنز     |      پیوندها    |    تماس

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه تیف) مانع ندارد