مقاله

 

 

 
در حمایت از شهروندان افغانی


اتحاد بین المللی در حمایت از کارگران ایران-واحد کانادا


تظاهرات در حمایت از شهروندان افغانی، علیه جمهوری اسلامی: سال ۱۳۹۱ به سال حمله فاشیستی جمهوری اسلامی علیه شهروندان افغانی ایران بدل شده است. هر روز جلوه ای تازه ای از این مارش صلیب شکسته در صدر اخبار می نشیند. گویی کل جمهوری اسلامی از دفتر رهبرش تا کاربدستان پایین رتبه آن در حرکتی هماهنگ و نقشه مند علیه کارگران و زحمتکشان افغانی به حرکت درآمده است.


جمهوری اسلامی همیشه نه تنها جمهوری ضد کارگر و ضد زن و ضد انسان و ضد آزادی و ضد همه چیزهای خوب و انسانی بوده است، بلکه همواره نیز یک جمهوری فاشیستی و نژاد پرست و ضد کارگر و مهاجر افغان بوده است. اکنون بدنبال گسترش و تعمیق بحران اقتصادی و سیاسی که سراپای رژیم را فرا گرفته است به تعرض وحشیانه خود به همه کارگران و زحمتکشان شدت بخشیده است.

 اما کارگران و شهروندان افغان در ایران بطور سازمانیافته ای انتخاب شده و در صف اول قربانیان این سیاست ضد کارگری و انسان ستیز قرار گرفته اند.


بدنبال براه انداختن پاکسازی قومی علیه کارگران و شهروندان افغانی و ممنوعیت حضور آنها در بیست استان ایران و از جمله یزد توسط دولت، در روز دوشنبه ۵ تیر ماه در شهر یزد، کارگران و شهروندان افغانی مورد تاخت و تاز خونین اوباش اسلامی و ماموران حکومتی قرار گرفته و خانه و کاشانه شان به آتش کشیده شده و تعدادی از آنها در آتش سوخته و جان باخته اند.


مردم نوعدوست و انسانهای آزادیخواه


همه ما به نام انسانیت و آزادیخواهی وظیفه داریم به هر شکل و از هر طریق ممکن این سیاست جنایتکارانه و فاشیستی جمهوری اسلامی علیه شهروندان افغانی بایستیم و آنرا محکوم کنیم. باید نشان دهیم که در برابر این رژیم آدمکش و جنایتکار، کارگران و شهروندان افغانی تنها نیستند. شورای پشتیبانی از همه شما برای شرکت در تظاهرات در حمایت از کارگران و شهروندان افغانی و علیه جمهوری اسلامی دعوت می کند.


زمان: چهارشنبه ۴جولای، ساعت ۳ بعد از ظهر
مکان: در مقابل ساختمان امنستی اینترنشنال: Amnesty International Toronto Office, ۱۹۹۲Yonge St
۴۱۶-۳۳۳-۱۷۲۶/۴۱۶-۴۰۷-۷۹۲۲ برای اطلاعات بیشتر با شماره ها تماس بگیرید:
اتحاد بین المللی در حمایت از کارگران ایران-واحد کانادا
شورای پشتیبانی از مبارزات مردم در ایران (تورنتو-کانادا)
 

..............................................

 

کشته شدن ١٨ تبعه افغان
خبرگزاری هرانا .جمعه, ۰۹ تیر ۱۳۹۱ - ۲۹ ژوئن ۲۰۱۲ - ۱۹:۲۲


سه شنبه، ۶ تیر ماه ۱۳۹۱ تعدادی از اتباع افغان در مرز ایران و ترکیه، هدف تیراندازی مستقیم نیروهای انتظامی ایران قرار گرفته که در پی آن ۱۸ تن از ایشان کشته شدند.بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، سه شنبه، ۶ تیرماه سال جاری گروهی مسافر افغان که قصد خارج شدن از ایران به قصد ترکیه را داشتند در نواحی مرزی ایران و ترکیه مورد تیراندازی نیروهای انتظامی این شهرستان قرار گرفتند.این اتفاق در نواحی مرزی روستای چهارستون از توابع سلماس رخ داده که در پی آن ۱۸ نفر در دم کشته و ۵ نفر نیز به شدت زخمی شدند.


این در حالیست که وضعیت زخمی‌ها نیز وخیم گزارش شده است.منابع محلی به هرانا گفتند: " در این رابطه ۲۵ نفر از شهروندان، اهل روستاهای دشوان و چهارستون از توابع شهرستان سلماس نیز توسط نیروهای امنیتی ایران بازداشت شدند."شایان ذکر است که طی سال‌های اخیر برخی از شهروندان تبعه افغانستان که به دلیل عدم یافتن شغلی مناسب و محرومیت از حقوق شهروندی در ایران، مجبور شده‌اند ایران را از سمت مرزهای غربی به مقصد کشورهای اروپایی ترک نمایند، در کمین نیروهای انتظامی گرفتار آمده و بعضن به علت تیراندازی کشته و مجروح شدند.

منبع : ایران تریبون
_______________________________________________________

  Share

توجه کنید . نوشتن یک ایمیل واقعی الزامی است . درغیر این صورت پیام دریافت نمیشود.

: اسم
: ایمیل
پیام

 

مقاله ها   |    نظریات   |    اطلاعیه   |    گوناگون    |      طنز     |      پیوندها    |    تماس

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه تیف) مانع ندارد