مقاله

 

 

تاریخ انتشار : 02.10.2014


 اعتراض به‌حکم اعدام ریحانه جباری ابعاد گسترده‌تری پیدا می‌کند!اعتراض به‌حکم اعدام ریحانه ابعاد گسترده‌تری پیدا می‌کند. مقامات ایتالیا و واتیکان، به درخواست مادر ریحانه پاسخ می‌دهند! موگرینی جانشین کاترین اشتون از طریق سفارت ایتالیا در تهران از جمهوری اسلامی ایران خواست ریحانه را آزاد کنند!

امروز رسانه‌های ایتالیا در مورد ریحانه جباری گزارش‌های مفصلی داشته و مصاحبه با شعله پاکروان مادر ریحانه وسیعا در ایتالیا منعکس شد.

تلویزیون سراسری ایتالیا در این مورد گزارشی پخش کرد و تلویزیون «ایتالیا» با حضور معاون وزیر دادگستری ایتالیا برنامه ویژه‌ای در مورد حکم اعدام ریحانه سرگذشت ریحانه و سیستم قضایی جمهوری اسلامی داشت. معاون وزیر دادگستری ایتالیا در این مصاحبه گفت: هر کاری که بتوانیم انجام می‌دهیم تا ریحانه اعدام نشود.

خانم موگرینی جانشین کاترین اشتون امروز اعلام کرد که از طریق سفارت ایتالیا در تهران از مقامات جمهوری اسلامی ایران خواهان آزادی فوری ریحانه شده است.

وزیر امور خارجه ایتالیا نیز امروز در ایتالیا در پاسخ به خبرنگاران گفته است، ما در این مورد دخالت می‌کنیم و کمک خواهیم کرد ریحانه اعدام نشود.

سه سناتور ایتالیایی با ارسال نامه به سران حکومت اسلامی و پخش نامه‌های خود در فیس‌بوک و مدیای اجتماعی اعلام کرده‌اند برای نجات ریحانه هر کاری که در حد امکانات آن‌ها باشد انجام خواهند داد.

تعدادی از هنرمندان ایتالیا اعلام کرده‌اند، اگر احتیاج به جمع‌آوری کمک مالی باشد آن‌ها حاضرند برای نجات ریحانه کمک مالی جمع کنند.

طاهر جعفر زاده مسئول نهاد ندا دی که بیشترین فعالیت‌ها را در رسانه‌ای کردن خبر داشت، در مصاحبه با رسانه‌های ایتالیایی خواهان لغو فوری حکم اعدام ریحانه شده است. طاهر جعفر زاده با رادیو واتیکان مصاحبه کرد.

شعله پاکروان مادر ریحانه جباری از مادران ایتالیا، مقامات ایتالیا و واتیکان خواسته بود کمک کنند فرزندش به آغوش خانواده برگردد، امروز نماینده واتیکان با صدور اطلاعیه‌ای اعلام کرد که واتیکان و پاپ، هر اقدامی که لازم باشد انجام خواهند داد.


خبر فوری: کاظمینی بروجردی را برای اجرای حکم اعدام به انفرادی منتقل کردند .


تیم خبری کمیته بین‌المللی علیه اعدام: طبق آخرین گزارشاتی که به کمیته بین‌المللی علیه اعدام رسیده است آقای کاظمینی بروجردی را برای اجرای حکم اعدام به انفرادی منتقل کرده‌اند. نماینده کاظمینی بروجردی در خارج کشور امروز خبر داد که ساعاتی پیش او را برای اجرای حکم اعدام برده‌اند. گفته‌شده است که او چند روز قبل از طرف دادگاه روحانیت به اعدام تهدید شده است. کاظمینی بروجردی قصد تماس با خانواده‌اش را داشته که مأمورین و جلادان حکومت اسلامی مانع این تماس شده‌اند.

بروجردی در مهرماه ۱٣۸۵ به دلیل تفسیر متفاوت از دین و خواست جدایی دین از سیاست دستگیر و به ۱۱ سال زندان محکوم شد. سپس گفته شد او درخطر حکم اعدام است و امروز خبر رسید که او را برای اجرای حکم به سلول انفرادی منتقل کرده‌اند.

کمیته بین‌المللی علیه اعدام از همگان دعوت می‌کند برای جلوگیری از اجرای حکم اعدام کاظمینی بروجردی به اقدامات اعتراضی متعدد دست بزنند.

جمهوری اسلامی ایران با چنگ و دندان از اعدام دفاع می‌کند و سعی می‌کند در این روزها به اعدام تعدادی از زندانیان که پرونده آن‌ها در سطح بین‌المللی مطرح‌شده و اعتراضات را دامن زده است، دست بزند.

به‌حکم اعدام کاظمینی بروجردی باید وسیعا اعتراض کرد. خانواده کاظمینی بروجردی طبق گفته نمایندگان ایشان در خارج کشور در خیابان زعفرانیه تجمع کرده‌اند. به این تجمع بپیوندید و کمک کنید این زندانی سیاسی را اعدام نکنند.

کمیته بین‌المللی علیه اعدام

۱ اکتبر ۲۰۱۴


________________________________________________________

  Share

توجه کنید . نوشتن یک ایمیل واقعی الزامی است . درغیر این صورت پیام دریافت نمیشود.

: اسم
: ایمیل
پیام

 

مقاله ها   |    نظریات   |    اطلاعیه   |    گوناگون    |      طنز     |      پیوندها    |    تماس

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه تیف) مانع ندارد