مقاله

 

 

علی صارمی و علی اکبر سیادت در زندان اوین اعدام شدند

علی صارمی که در شهریور ۸۶ به دلیل شرکت در مراسم یاد بود جانباختگان ۶۷ در خاوران و انجام سخنرانی در آن مراسم، دستگیر و به اتهام عضویت در سازمان مجاهدین خلق ایران به محاربه متهم شده بود بامداد امروز سه شنبه ۷ دی ماه سال ۸۹ به همراه یک زندانی امنیتی دیگر به نام علی اکبر سیادت به اتهام جاسوسی برای دولت اسرائیل؛ در زندان اوین اعدام شدند

بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، بامداد امروز سه شنبه ۷ دی ماه سال ۸۹ علی صارمی که به دلیل عضویت در سازمان مجاهدین خلق ایران به محاربه متهم شده بود به همراه یک زندانی امنیتی دیگر به نام علی اکبر سیادت به اتهام جاسوسی برای دولت اسرائیل؛ در زندان اوین اعدام شدند.

علی صارمی از زندانیان سیاسی دهه ۶۰ اولین باز در سال ۱۳۶۱ به اتهام هواداری از سازمان مجاهدین خلق بازداشت و به سه سال حبس تعزیری به مدت ۵ سال تعلیق محکوم شد.

نامبرده مجددا در سال ۶۸ به همین اتهام دستگیر و به اتهام محاربه به اعدام محکوم شد که پس از اعتراض در دیوان به ده سال حبس تعزیری محکوم شد.

وی سپس در سال ۸۴ به اتهام فعالیت تبلیغی علیه نظام به شش سال حبس محکوم که این حکم در دادگاه تجدید نظر به یک سال حبس تقلیل یافت.

علی صارمی سر انجام در شهریور ۸۶ به دلیل شرکت در مراسم یاد بود جانباختگان ۶۷ در خاوران و انجام سخنرانی در آن مراسم، دستگیر و به اتهام محاربه به اعدام محکوم شد.

این در حالی است که جعفری دولت آبادی داستان عمومی و انقلاب تهران پس از اعتراضات به نتیجه انتخابات وی را از بازداشت شدگان پس از انتخابات معرفی کرد.

هم چنین علی اکبر سیادت، زندانی امنیتی که چندی پیش دادستان تهران بدون اعلام هویت وی صدور حکم اعدامش را در رسانه ها اعلام کرد نیز در مهر ماه ۸۷ بازداشت و پس از چندی به اتهام جاسوسی برای دولت اسرائیل به اعدام محکوم می شود.


 


_______________________________________________________

: اسم
: ایمیل
پیام

 

مقاله ها   |    نظریات   |    اطلاعیه   |    گوناگون    |      طنز     |      پیوندها    |    تماس

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه تیف) مانع ندارد