مقاله

 

 

 

تحصن جمعی از روزنامه‌نگاران و فعالان سیاسی ایرانی مقیم پاریس در اعتراض به سرکوب و اعدام در ایران

Mon / 17 05 2010 / 22:51

روزهای تلخی بر میهن و فرزندانش می گذرد، خبر تلخ و ناباورانه اعدام فرزاد کمانگر، فرهاد وکیلی، علی حیدریان، شیرین علم هولی، مهدی اسلامیان در ایران که به گفته آگاهان و فعالان دلسوز، بدور از انصاف و در عدم رعایت استاندارد های حقوق بشر صورت گرفته، در داخل و خارج کشور موج تازه ای از نارضایتی را در بین مردم رقم زد.

امروز ما جمعی از روزنامه نگاران و فعالان سیاسی - مدنی از طیف های مختلف فکری که در ماه های اخیر و پس از رویدادهای انتخابات مجبور به جلای وطن شده ایم، ضمن حمایت قاطع از مبارزات حق طلبانه و آزادی خواهانه مردم ایران و محکومیت رفتارهای نسنجیده و ضد حقوق بشری حاکمیت ، بار دیگر در همدری با خانواده های زندانیان سیاسی و جانباختگان اعدام های اخیر و همراهی با جنبش سبز مردم ایران، قصد داریم در حرکتی مدنی، اعتراض خود را نسبت به ادامه روند ناعادلانه قضایی در داخل کشور اعلام کرده و همگان را نسبت به شرایط حاکم بر میهنمان، آگاه سازیم.

از اینرو ما جمعی از ایرانیان مقیم فرانسه در راه انجام وظیفه انسانی و مدنی خود در خارج از کشور، در روزهای چهارشنبه، پنجشنبه و جمعه مورخه ۱۹، ۲۰ و ۲۱ ماه می با حضور در میدان حقوق بشر (trocado) اقدام به تحصن به مدت سه روز خواهیم کرد تا صدای همدردی و همدلی و همراهی خودمان را به هموطنانمان در ایران برسایم.

لذا از همه دلسوختگان راه آزادی و ایرانیان مقیم فرانسه دعوت می کنیم با حضور در این آکسیون اعتراضی، حمایت خود را از هموطنان درون کشور به ویژه زندانیان سیاسی محکوم به اعدام، اعلام دارند و بار دیگر همبستگی خود را با آرمانهای جنبش سبز ایران در عمل نشان دهند.
 

 

داوود آزادفر، امیررضا امیربختیار، آرش بهمنی، جمال پورکریم، سپیده پور آقایی، کیمیا درمبخش، آرش دکلان، شلیر درویشی، وریا رحمانی، علیرضا رضایی، کیانوش رمضانی، سوده راد، حمیدرضا راستگو، مسعود رواندوست، کاوه شیرزاد، محمد رضا شکوهی‌فر، حمید صالحی، ریحانه مظاهری، عبدالله عثمانی، زرین عمری، مهرداد فتحی، فرشاد فرح سا، آیدا قجر، سیما مرشاد، علی مهتدی، رضا موفقی، ابراهیم مهتری، نارین محمدی، احسان ملکی، مستوره محمود زاده، صباح نصری.

 

_______________________________________________________

: اسم
: ایمیل
پیام

 

مقاله ها   |    نظریات   |    اطلاعیه   |    گوناگون    |      طنز     |      پیوندها    |    تماس

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه تیف) مانع ندارد